Üyelik Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi
Hepimizin “şu hayatta mutlaka okunması gerekir” diye düşündüğümüz kitaplar vardır. Bu site üyelerinin bu tür kitapları birbirlerine ve ilgilenenlere tanıtarak önermesini amaçlar. Okumayı sevenler ve iyi kitaplardan haberdar olmak isteyenler ile okunası kitapları başkalarına önermek, daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak için yazanları buluşturmayı amaçlıyoruz. Sitemizde yazanlar arasında yazarlar, şairler, eleştirmenler de var, fakat aramızda bir hiyerarşi yoktur. Hepimiz burada okur kimliğiyle bulunuyoruz. Siteye bütün üyeler kitap tanıtımı yazabilir. Tanıtım yazıları yöneticiler tarafından ilan edilen ilkelere uygunluğu kontrol edilip onaylandıktan sonra yayına girer.

Bağımsız bir okur oluşumuyuz; bütün yayın kurum ve kuruluşlarına eşit mesafede, iyi kitaplara yakın duruyoruz.
Kitap tanıtımı yaparken uyacağımız ilkeler aşağıda belirtilmiştir.

İLKELERİMİZ

1. Şu hayatta mutlaka okunması gerekir diye düşündüğümüz kitaplar vardır. Bu site, üyelerinin bu tür kitapların daha çok okunması, daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla yazılmış yazılar yayınlar.

2. Kitap tanıtımlarının kitabın neden okunası bir kitap olduğuna ilişkin bir değerlendirme yazısı, kitaptan kimi alıntılar ile ilgili bir görsel (tanıtılan kitabın/kitaplardan birinin kapağı) içermesi gerekir. Bu şablona uymayan ama amaca uygun yazılara ayrıcalık gösterilmesi tabiidir.

3. Yazılar hiçbir şekilde ırkçı, cinsiyetçi, ötekileştirici söylem, niteleme ve sıfatlar içermemelidir.

4. Yazılar herhangi bir kişi, grup yahut kuruma yönelik karalama, hakaret vb. içermemelidir.

3. Tanıtım yazılarının herhangi bir kişi, kurum yahut mecranın reklamını içermemesi beklenir.

4. Tanıtım yazısı yazanların asgari yazım ve dilbilgisi kurallarına uymaları beklenir.

5. Sitede telif haklarını ihlal eden ve yasal yükümlülük doğuran paylaşımların yapılmaması esastır.